Agencja reklamowa. Co to jest? Czym się zajmuję? - Agencja Wrocławska

Agencja reklamowa. Co to jest? Czym się zajmuję?

Agata Nycz | 17.08.2022

Niezależnie od tego, jaka jest specyfika Twojej branży, konkurencyjność oraz jakie usługi świadczysz, to każda firma pragnie wyróżnić się wśród innych oraz przedstawić swoją ofertę w najlepszym świetle. Aby miało to miejsce, niezbędna jest odpowiednia promocja marki, która uwzględni wszelkie założenia i oczekiwania przedsiębiorstwa. Z pomocą przychodzi agencja reklamowa, która bez najmniejszego problemu zajmie się reklamą Twojej firmy w sieci. W tym artykule podpowiemy, co to jest agencja reklamowa, czym się zajmuje i jakie są jej rodzaje.

Co to jest agencja reklamowa?

Agencja reklamowa to firma, która świadczy działalność reklamową na rzecz innych podmiotów. Pomaga ona reklamować się w sieci oraz wspiera firmy z zakresu marketingu sieciowego i stacjonarnego. Agencja reklamowa, niezależnie od działalności danej firmy pozwala na wprowadzenie marki na rynek, zwiększenie liczby klientów, wzrost sprzedaży i budowanie pozytywnego wizerunku firmy. Pośród usług świadczących przez agencje reklamowe wchodzą takie kwestie jak:

pozycjonowanie SEO

obsługa Google Ads

tworzenie i prowadzenie Social Media

– tworzenie strategii promocyjnych

– analiza rynku reklamy

– przygotowywanie projektów graficznych

Czym zajmuje się agencja reklamowa?

Tak naprawdę ciężko jest jednogłośnie określić, czym zajmuje się agencja reklamowa. W zależności od założeń właścicieli agencji marketingowych obowiązki mogą się nieco różnić. Głównym zadaniem agencji reklamowej jest efektywne wprowadzenie na rynek marki, usługi bądź produktu. W zależności od rodzaju agencji reklamowej mogą być to sprawy związane wyłącznie z opracowywaniem biznesplanu, tworzeniem treści bądź grafik na media społecznościowe, jak również kompleksowa pomoc marketingowa, zaczynając od pozycjonowania stron internetowych, po opracowywanie wszelkich kwestii do spotów reklamowych aż po organizację eventów. Najważniejsze jest jednak stworzenie indywidualnej strategii, na podstawie przeprowadzonych badań i analiz rynku.

Jeżeli jesteś zainteresowany reklamowaniem swojego biznesu w sieci, to z pomocą przychodzi Agencja Wrocławska! Jesteśmy agencją specjalizującą się w pozycjonowaniu stron oraz kampaniach Google i Facebook Ads. Zależy nam na tym, aby dostarczać rozwiązania dopasowane perfekcyjnie do potrzeb klienta. Gwarantujemy, że nasze działania przyniosą Twojej firmie realną wartość w zakresie budowania marki online jak i zwiększenia sprzedaży. Poza pozycjonowaniem stron internetowych prowadzimy także kampanie reklamowe Google Ads.

Rodzaje agencji reklamowych

Jeżeli chodzi o rodzaje działalności reklamowych w Polsce, to zdecydowanie w czołówce znajdują się agencje SEO oraz SEM. To właśnie one współpracują z firmami w zakresie pozycjonowania stron WWW, obsługi Social Mediów i kampanii Google Ads. Zaraz po nich znajdują się agencje brandingowe oraz agencje eventowe.

1. Agencja SEO

Zakres usług większości agencji SEO może być także kojarzony jako firma reklamowa, która zajmuje się marketingiem w Google. Działania opierają się głównie na odpowiedniej optymalizacji stron WWW pod kątem SEO. Głównym celem agencji SEO jest osiągnięcie jak najwyższych, organicznych pozycji w wynikach wyszukiwania.

Do obowiązków agencji SEO należy:

– optymalizacja techniczna witryny

– optymalizacja treści znajdujących się na witrynie

– zbudowanie wartościowego profilu linków zewnętrznych (link-building)

– dotarcie do pożądanego stopnia konwersji

– zwiększenie pozycji firmy w organicznych wynikach wyszukiwania

Dobra agencja SEO, która zajmuje się pozycjonowaniem stron internetowych pozwoli Ci skutecznie wyróżnić swoją markę na rynku oraz pozyskać stałych, opłacalnych klientów po kilku miesiącach od rozpoczęcia działań. Pomimo tego, że jest to o wiele dłuższy proces, niż płatne reklamy, to jest on bardziej pożądany przez wiele firm. Pozycjonowanie stron WWW to doskonały wybór dla dopiero startujących przedsiębiorstw, jak również dla tych, które istnieją już na rynku od wielu lat. Pozycjonowanie powinno być pierwszą rzeczą, na którą powinieneś zdecydować się po założeniu swojej firmy. Widoczność w wyszukiwarce Google jest niezbędna do tego, aby wyróżnić się na tle konkurencji. Oprócz widoczności, agencja SEO zadba także o content marketing, który genialnie wesprze pozycjonowanie strony dzięki swoim jakościowym treściom.

2. Agencja SEM

Agencja SEM świadczy kompleksowe usługi z zakresu prowadzenie Social Mediów i kampanii Google Ads. Bazuje ona na modelu biznesowym PPC (Pay Per Click), który zwiększa ruch na witrynie poprzez płatne kampanie w wyszukiwarce Google, na Facebooku, Instagramie czy Tik Toku.

3. Agencja brandingowa

Agencja brandingowa przede wszystkim dba o kreowanie profesjonalnego wizerunku swojego klienta. Nie zajmuje się ona takimi aspektami jak pozycjonowanie stron WWW czy prowadzenie kampanii Google Ads. Do głównych zadań agencji brandingowej należy:

– tworzenie logotypu

– opracowanie nazwy

– stworzenie systemu identyfikacji wizualnej

Agencja brandingowa wykorzystuje różne kanały komunikacji I narzędzia do tworzenia wizerunku przedsiębiorstwa, usługi lub produktu. Uzależnia ona swoje działania głównie na wizji swoich klientów. Agencje brandingowe stawiają na nowoczesne rozwiązania, które umożliwiają zbudowanie stabilnej relacji z partnerem biznesowym, co przekłada się na kreowanie świadomości marki.

4. Agencja eventowa

Agencja eventowa, jak sama nazwa wskazuje, organizuje wydarzenia na zlecenie klienta. Przygotowuje ona stoiska, dekoracje oraz zajmuję się wszystkimi formalnościami, przez co dostosowuje event do konkretnego budżetu oraz oczekiwań gości. Oprócz rzetelnego przygotowania wydarzenia, agencja eventowa czuwa nad jego przebiegiem i reaguje na wszelkie nieprawidłowości.

Kiedy najlepiej skorzystać z usług agencji reklamowej?

Usługi świadczące przez agencje reklamowe nie są zarezerwowane wyłącznie dla nowych firm, które pragną pozyskać stałych i co najważniejsze, opłacalnych klientów. Jeżeli zależy Ci na poprawieniu wizerunku swojego brandu i zbudowaniu większej świadomości marki, to agencja reklamowa jest doskonałym wyborem. Pomoc specjalistów, pracujących w agencji reklamowej jest bardzo opłacalna na każdym etapie działalności, dlatego nie czekaj i wybierz agencje reklamową dopasowaną do Twoich potrzeb!

Agata Nycz
Copywriter

Aktualności

Program afiliacyjny oraz partnerski - czym są i jak działają?

Chcesz zarabiać przez internet, ale nie wiesz, jak zacząć? Rozwiązaniem może być marketing afiliacyjny i programy partnerskie. To proste, skuteczne i coraz popularniejsze metody zarobku online. W tym artykule wyjaśniamy, czym są te programy, jak działają i dlaczego warto się nimi zainteresować. Dowiesz się także, jak wybrać najlepszy program partnerski i jak skutecznie promować produkty czy usługi, aby maksymalizować swoje zyski.

Analiza SWOT - mocne i słabe strony przedsiębiorstwa

Analiza SWOT to jedna z metod analizy strategicznej przedsiębiorstwa. Charakteryzuje się prostotą w zastosowaniu, a jednocześnie dostarcza wartościowych informacji o mocnych i słabych stronach firmy, szansach oraz zagrożeniach. Jest ona pierwszym etapem w planowaniu strategicznym, oferującym klarowny obraz pozycji firmy na rynku i wskazującym kierunki rozwoju.

Jak stworzyć skuteczną strategię marketingową? Definicja, rodzaje strategii i przykłady

Efektywna strategia marketingowa to fundament sukcesu każdego przedsiębiorstwa. Niezależnie od wielkości czy branży, kluczowe jest zrozumienie i spełnianie potrzeb klientów. Marketing ewoluuje, przestając być tylko narzędziem promocji, a stając się istotnym elementem strategicznego planowania w biznesie. Jego rola decyduje o pozycji firmy na rynku, zyskach i dalszym rozwoju.

Czym jest lejek sprzedażowy? Budowa, etapy i przykłady zastosowania

Lejek sprzedażowy to narzędzie kluczowe w marketingu i sprzedaży. Działa jak mapa, przedstawiając każdy etap, przez który przechodzi klient, od pierwszego kontaktu z marką aż do finalizacji transakcji. Zrozumienie, czym jest lejek sprzedażowy i jak efektywnie go zastosować, jest niezbędne dla każdej marki, która chce skutecznie pozyskiwać nowych klientów i maksymalizować sprzedaż.