Jak pozycjonować stronę dewelopera? - Agencja Wrocławska

Jak pozycjonować stronę dewelopera?

Agata Nycz | 18.07.2021

Pozycjonowanie dewelopera, jak i optymalizacja stron to bardzo pracochłonny oraz złożony proces. Branża nieruchomości posiada bardzo dużą konkurencję, przez co trzeba zachęcić klienta, aby wybrał właśnie Ciebie. Jak w takim wypadku skonstruować stronę dewelopera, aby dało się łatwiej ją pozycjonować?

Struktura strony dewelopera – jej funkcjonalność i zawartość

Pierwszym krokiem, który powinniśmy się podjąć przy pozycjonowaniu dewelopera w Internecie to na pewno zbudowanie funkcjonalnej, przejrzystej i przyjaznej wyszukiwarkom strony internetowej. Strona to podstawa, ponieważ gdy nie masz strony internetowej to tracisz większość klientów – potencjalny klient nie ma gdzie wejść, aby dowiedzieć się o Twoich inwestycjach więcej. Na własnej stronie masz możliwość prezentacji inwestycji, przedstawienia swojej firmy bliżej i zbierania danych, zainteresowanych klientów.

Struktura strony dewelopera powinna być zbudowana w prosty i przejrzysty sposób tak, aby klient znalazł od razu interesującą go zakładkę. W strukturze strony dewelopera powinny się znaleźć:

1. Lista inwestycji

  • Inwestycje trwające
  • Inwestycje zrealizowane
  • Inwestycje planowane

2. O nas

3. Finansowanie

4. Mapa inwestycji

5. Rekomendacje

6. Kontakt

7. Blog

Treści na stronach deweloperów są bardzo ważne. Powinny być one pisane językiem korzyści i przenosić klientów do oferowanych inwestycji. Świetnie sprawdzą się subtelnie zachęcające teksty, które będą prowadzić zainteresowanych do wykonania konkretnej czynności np. „umów się na spotkanie”, „zapytaj o szczegóły już teraz”. Ważna zakładka na stronie dewelopera to FAQ, na której osoba poszukująca mieszkania na stronie dewelopera może znaleźć najczęściej zadawane pytania. Nie dość, że oszczędzi to Twój czas spędzony na powtarzanych rozmowach telefonicznych dotyczących tych samych pytań to dodatkowo pozytywnie wpłynie na proces pozycjonowania witryny.

Osobny landing page dla każdej inwestycji daje wiele korzyści pod względem sprzedażowym. Pierwszą zaletą jest wyróżnienie inwestycji z osobna oraz nadanie jej unikatowego charakteru, idealnie dopasowanego do konkretnej grupy odbiorców. Druga zaleta, którą daje osobny landing page to podniesienie prestiżu dewelopera oraz pokazanie jego siły i profesjonalizmu. Poprzez zastosowanie osobnego landing page na stronie dewelopera mamy pewność, że klient dowie się wszystkiego na temat tej, która go interesuje a my możemy skupić się na najbardziej pożądanych elementach oferty i wyróżnić je na stronie sprzedażowej.

Jakie treści umieścić na stronie dewelopera?

Trzeba pamiętać, że strona internetowa dla dewelopera jest stroną sprzedażową. Jej celem jest przekonanie klienta do zostawienia kontaktu oraz umożliwienie otrzymania bardziej szczegółowych informacji o danej inwestycji. Powinna ona zachęcać do przeglądania, wzbudzać zaufanie, wyglądać profesjonalnie. Oferta dewelopera powinna być naprawdę dobrze dopracowana oraz dopieszczona, ponieważ klient nie podejmuje decyzji o kupnie mieszkania w minutę, lecz trwa to czasami tygodniami. Szczegółowe informacje, które może przeczytać sobie na spokojnie w domu na temat dewelopera powinny rozwiać jego wszelkie wątpliwości i sprawić wrażenie, że idealnie wpisują się w jego potrzeby.

Sekcja blogowa znakomicie wpływa na wizerunek i pozycjonowanie stron dewelopera. Można umieszczać tam wpisy poradnikowe, inspiracje jak i aktualności z danych inwestycji. Strona posiada wartościowe z punktu widzenia pozycjonowania treści, przez co może pojawiać się w wyszukiwarce. Ważne jest, aby na stronie dewelopera publikować unikalne, oryginalne treści, które nie będą powielane na portalach ogłoszeniowych czy stronach branżowych. Duplikowanie treści bardzo negatywnie wpływa na pozycjonowanie więc trzeba tego bardzo pilnować.

Sekcja FAQ na stronie dewelopera oszczędzi czas pracowników na powtarzalne rozmowy z klientami. Możesz zawrzeć tam najczęściej zadawane pytania tak, aby klient po wejściu na stronę mógł bez problemu rozwiać swoje wątpliwości.

Odpowiedni dobór fraz do pozycjonowania dewelopera

Odpowiednio zastosowane frazy pomogą pozycjonować stronę dewelopera, wygenerować ruch na stronie i przyczynią się do zainteresowania Twoją marką i zwiększą ilość potencjalnych klientów. Ustalenie słów kluczowych nie jest prostym zadaniem, dokonuje tego na podstawie oferty, treści zawartej na stronie, analizie konkurencji oraz popularności słów kluczowych.

Najbardziej pożądane słowa kluczowe, na których warto się skupiać to słowo deweloper + miasto + nazwa dewelopera lub nazwa dewelopera + miasto. Wybór fraz jest związany z danym terytorium działalności dewelopera. Jest to tak zwane pozycjonowanie lokalne. Słowa kluczowe z długim ogonem, czyli long tail są mniej popularne, ale mają znacznie lepszą konwersję np. atut mieszkania + nazwa dewelopera + miasto.

Każda podstrona dewelopera powinna być wzajemnie podlinkowana. W ten sposób ułatwiamy robotom wyszukiwarki indeksowanie strony internetowej, a użytkownikom zapewniamy dostęp do najistotniejszych informacji. Podczas linkowania ważne jest, aby zwrócić uwagę na tematyczność linkowanych podstron oraz anchory. Najczęściej używane są odnośniki śródtekstowe, ale warto zastosować np. okruszki.

**Anchor **to treść, która wizualizuje dany link. Poprzez kliknięcie w ten element przenosimy się na daną stronę internetową.

Żeby zbudować popularność strony w Google stosuje się pozyskiwanie wartościowych linków zwrotnych. Artykuły sponsorowane, publikowane na portalach okołobudowlanych to świetne rozwiązanie na pozyskiwanie linków w przypadku dewelopera. Oferty zamieszczane w serwisach ogłoszeniowych pośredniczących na rynku nieruchomości, udzielanie się na forach branżowych czy polecenia na stronach partnerów biznesowych, czy kontrahentów bardzo dobrze wpłyną na budowanie linków zwrotnych u dewelopera.

Optymalizacja wizytówek Google Moja Firma dla wszystkich inwestycji dewelopera

Wizytówka Google Moja Firma pomaga budować widoczność w lokalnym rynku oraz wspomagają proces pozycjonowania lokalnego. Każdy deweloper powinien założyć konto dla głównej siedziby i utworzyć profile dla sprzedawanych inwestycji. Każdą wizytówkę należy dokładnie uzupełnić, dodać zdjęcia, przygotować opis o firmie ze słowami kluczowymi czy przesłać wideo. Na mapie pojawią się opinie użytkowników na które odpowiadaj, nawet jeśli nie są zbyt przychylne. Bardzo dużo osób opiera się o informacje zawarte w Google Moja Firma, dlatego warto dbać o dobre rekomendacje.

Przykład poprawnej wizytówki u Dewelopera

Pozycjonowanie lokalne dewelopera

Wyniki wyskakujące po wpisaniu w Google deweloper Wrocław

Pozycjonowanie lokalne pomaga firmom wyróżnić się w wynikach wyszukiwania na lokalne słowa kluczowe. Usługa ta jest rekomendowana do firm prowadzących działalność wyłącznie na terenie określonego miasta czy dzielnicy. Poprzez pozycjonowanie lokalne można szybciej dotrzeć do swoich potencjalnych klientów. Jest to idealne rozwiązanie dla każdego dewelopera.

Jak długo trzeba czekać na efekty pozycjonowania dewelopera?

Nie ma jednego, określonego terminu, w którym pozycjonowanie przyniesie Ci efekty. Jest wiele czynników, które wpływają na to, czy będzie co szybciej, czy będziesz musiał czekać dłużej. Pewne jest, że jeżeli przez pół roku statystyki w ogóle się nie zmienią a dodatkowo spadną to znaczy, że jest coś nie tak.

Pierwsze rezultaty, jakie będziesz mógł zaobserwować przy pozycjonowaniu dewelopera to wyższy pozycja w wyszukiwarce pod danymi słowami kluczowymi, zwiększony ruch na stronie internetowej czy więcej zapytań od klientów. Im większą konkurencyjność mają dane frazy to pozycjonowanie będzie trudniejsze. Im mniejsza konkurencyjność tym łatwiej będzie wypozycjonować dewelopera. Jeżeli strona internetowa jest daleko na stronach wyszukiwania to dotarcie do TOP 10 również będzie wymagało czasu.

Warto pamiętać, że budżet przeznaczony na pozycjonowanie również ma bardzo duży wpływ. Im większy budżet, tym więcej działań specjalista może wykonać. Tak więc nigdy nie można założyć z góry określonego przedziału czasowego, po którym klient może oczekiwać konkretnych wyników pozycjonowania. Pozycjonowanie dewelopera wymaga czasu, ale wyniki będą bardzo zadowalające.

Agata Nycz
Copywriter

Aktualności

Co to jest agencja content marketingowa i czym się zajmuje?

Agencje content marketingowe pozwalają firmom na wprowadzanie tej metody, dostarczając im profesjonalnie przygotowane treści, które są następnie przekazywane odbiorcom, u których wywołują określone działania i reakcje.

Chat GPT - co to jest?

Chat GPT to rodzaj sztucznej inteligencji, która pozwala na generowanie tekstu na podstawie dużych zbiorów danych tekstowych i udzielanie odpowiedzi na pytania w sposób bardziej naturalny niż inne modele. Jest często wykorzystywana w różnych aplikacjach do automatyzacji obsługi klienta i jest cennym narzędziem dla firm, które chcą zwiększyć efektywność swojej pracy.

Analiza słów kluczowych

Pytanie, które zapewne pojawia się na początku analizy, to kto jest realnym konkurentem, a także, na jakie frazy jest widoczny? Często partnerzy, z którymi pracuję, mają świadomość rynku i bardzo precyzyjnie są w stanie wskazać firmy, z którymi chcą konkurować. Zdarza się jednak, że otwierając nowy biznes lub wchodząc w nowy rynek, nie mamy jeszcze w jego obszarze wiedzy eksperckiej i niezbędna jest więc analityka.

Agencja reklamowa. Co to jest? Czym się zajmuję?

Niezależnie od tego, jaka jest specyfika Twojej branży, konkurencyjność oraz jakie usługi świadczysz, to każda firma pragnie wyróżnić się wśród innych oraz przedstawić swoją ofertę w najlepszym świetle. Aby miało to miejsce, niezbędna jest odpowiednia promocja marki, która uwzględni wszelkie założenia i oczekiwania przedsiębiorstwa. Z pomocą przychodzi agencja reklamowa, która bez najmniejszego problemu zajmie się reklamą Twojej firmy w sieci.