6 Narzędzi SEO, które pomogą Ci w pozycjonowaniu!

Opanowanie optymalizacji SEO może być trudne, zwłaszcza jeśli dopiero zaczynasz. Na szczęście znalezienie najlepszych narzędzi SEO jest łatwe, dlatego zebraliśmy je wszystkie na tej liście. Przeanalizowaliśmy bardzo dokładnie, które narzędzia seo są skuteczne i poniżej znajdziesz nasze przemyślenia na ten temat. Nie musisz wypróbowywać wszystkich tych narzędzi, wybierz te, które najlepiej pasują do profilu Twojej działalności.

Bartłomiej Ćwiąkała | 03.04.2021

Opanowanie optymalizacji SEO może być trudne, zwłaszcza jeśli dopiero zaczynasz. Na szczęście znalezienie najlepszych narzędzi SEO jest łatwe, dlatego zebraliśmy je wszystkie na tej liście. Przeanalizowaliśmy bardzo dokładnie, które narzędzia seo są skuteczne i poniżej znajdziesz nasze przemyślenia na ten temat. Nie musisz wypróbowywać wszystkich tych narzędzi, wybierz te, które najlepiej pasują do profilu Twojej działalności.

1. Ahrefs

Ahrefs to jedno z najczęściej polecanych narzędzi SEO w Internecie. Jest to drugi największy – po Google – robot indeksujący wyniki wyszukiwania w Google. Specjaliści SEO nie znaleźli jeszcze bardziej rozbudowanego narzędzia, ponieważ oferuje ono komplet narzędzi do prowadzenia prac pozycjonowania do Audytu, Badania Contentu, LinkBuildingu oraz rozbudowanej analizy konkurencji. To narzędzie pokazuje jasno, które części witryny wymagają ulepszenia, aby uzyskać lepsze pozycje w wyszukiwarkach. Z punktu widzenia analizy konkurencji, możesz użyć Ahrefs do zidentyfikowania linków zwrotnych konkurencji i użyć ich jako punktu wyjścia dla własnej marki. Możesz również użyć tego narzędzia SEO, aby znaleźć najbardziej powiązane treści w swojej niszy, sprawdzić i naprawić uszkodzone linki w witrynie oraz uzyskać przegląd najbardziej efektywnych stron (abyś mógł zobaczyć, jakie informacje rysują użytkownicy).

2. SEMRush

Płatne narzędzia SEO, takie jak SEMRush, są jedne z najczęściej wybierane przez fanów w społeczności SEO. Jedną z najpopularniejszych funkcji tego narzędzia SEO jest rozbudowana możliwość analizy domeny, która umożliwia łatwe porównanie Twojej witryny z konkurencją. Jeśli szukasz raportów analitycznych, które pomogą Ci lepiej zrozumieć dane wyszukiwania w Twojej witrynie, ruch, a nawet konkurencję, będziesz w stanie porównać słowa kluczowe i domeny. Te narzędzie znacząco ułatwia monitorowanie rankingów i znajdowanie zaleceń, jak poprawić wydajność własnej witryny.

3. Majestic

Zdaniem specjalistów Majestic to jedno z najlepszych marketingowych narzędzi SEO. Posiada niezliczone przydatne funkcje, takie jak The Majestic Million, która pozwala zobaczyć ranking miliona najlepszych witryn internetowych. Czy Twoja witryna odnosi sukcesy? Funkcja Site Explorer umożliwia łatwe wyświetlenie ogólnego przeglądu witryny i liczby posiadanych linków zwrotnych. Działa również jako narzędzie słów kluczowych SEO, aby znaleźć najlepsze słowa kluczowe do kierowania, a jednocześnie ma funkcje ukierunkowane na porównania witryn i śledzenie pozycji.

4. Screaming Frog

Screaming Frog jest uważana przez ekspertów za jedno z najlepszych narzędzi SEO. Uwielbiają to, ile czasu oszczędzają dzięki temu narzędziu, które bardzo szybko analizuje całą Twoją witrynę w celu pokazania całościowej architektury strony i jej braków. Szybkość, z jaką Screaming Frog daje konkretne informacje do optymalizacji on-site była znacznie szybsza, niż w przypadku większości narzędzi SEO online. To narzędzie informuje również o zduplikowanych treściach, błędach do naprawienia, złych przekierowaniach i obszarach ulepszeń w budowaniu linków. Ich narzędzie SEO Spider zostało uznane za najlepszą funkcję przez najlepszych ekspertów SEO.

5. Senuto

Senuto to platforma z narzędziami SEO i content marketingowymi. Korzystają z niego m.in. agencje SEO, sklepy internetowe oraz najwięksi wydawcy w Polsce. To samo dotyczy freelancerów, blogerów i copywriterów: wszyscy, którym zależy na wysokich pozycjach w Google. Można powiedzieć, że Senuto to najpopularniejsze tego typu narzędzie w Polsce.

Co zapewnia wiodące lokalne rozwiązanie SEO? Jak z niego korzystać i co można dzięki temu zyskać?

Senuto oferuje przede wszystkim:

  • Monitoring Pozycji,
  • Monitoring Wzrostów/Spadków,
  • Analiza Konkurencji,
  • Kanibalizacji słów kluczowych,
  • Analiza popularności słów kluczowych

Wszędzie gdzie nie klikniemy, czekają na nas bardziej szczegółowe dane. Pozostałe moduły Senuto są zbudowane na tej samej zasadzie (poza analizą SERP, która ma stosunkowo prosty charakter – jednocześnie twórca aplikacji zapowiada rozwój tego modułu). Kiedy wprowadzimy frazę do sprawdzenia w bazie słów kluczowych, otrzymamy podsumowanie wyników oraz możliwość sprawdzenia szczegółów. Senuto to jedno z popularniejszych narzędzi seo w Polsce, które zyskało pełne uznanie przez pozycjonerów, jak również jest rekomendowane przez nas.

6. Google PageSpeed Insights

Wprowadź adres URL, a narzędzie przetestuje czas ładowania i wydajność swojej strony na komputerach i urządzeniach mobilnych. PageSpeed Insight ocenia wydajność Twojej witryny na podstawie wyniku od 0 do 100. Dokładnie poinformuje Cię o szybkości ładowania Twojej witryny na podstawie różnych wskaźników i zasugeruje obszary wymagające poprawy. Zgodnie z aktualizacją Google w tym zakresie warto zadbać o szybkie działanie serwisu w wersji mobilnej i desktop.

Podsumowanie

Utworzenie listy narzędzi SEO nie jest łatwym zadaniem, bo jest ich dosłownie setki! Chcieliśmy zebrać te, które uznaliśmy za wartościowe, dzięki którym będziesz w stanie zbudować wysokie pozycje w Google i wypromować swój biznes na ogromną skalę dzięki SEO!

Bartłomiej Ćwiąkała
Head of Marketing

Aktualności

Co to jest agencja content marketingowa i czym się zajmuje?

Agencje content marketingowe pozwalają firmom na wprowadzanie tej metody, dostarczając im profesjonalnie przygotowane treści, które są następnie przekazywane odbiorcom, u których wywołują określone działania i reakcje.

Chat GPT - co to jest?

Chat GPT to rodzaj sztucznej inteligencji, która pozwala na generowanie tekstu na podstawie dużych zbiorów danych tekstowych i udzielanie odpowiedzi na pytania w sposób bardziej naturalny niż inne modele. Jest często wykorzystywana w różnych aplikacjach do automatyzacji obsługi klienta i jest cennym narzędziem dla firm, które chcą zwiększyć efektywność swojej pracy.

Analiza słów kluczowych

Pytanie, które zapewne pojawia się na początku analizy, to kto jest realnym konkurentem, a także, na jakie frazy jest widoczny? Często partnerzy, z którymi pracuję, mają świadomość rynku i bardzo precyzyjnie są w stanie wskazać firmy, z którymi chcą konkurować. Zdarza się jednak, że otwierając nowy biznes lub wchodząc w nowy rynek, nie mamy jeszcze w jego obszarze wiedzy eksperckiej i niezbędna jest więc analityka.

Agencja reklamowa. Co to jest? Czym się zajmuję?

Niezależnie od tego, jaka jest specyfika Twojej branży, konkurencyjność oraz jakie usługi świadczysz, to każda firma pragnie wyróżnić się wśród innych oraz przedstawić swoją ofertę w najlepszym świetle. Aby miało to miejsce, niezbędna jest odpowiednia promocja marki, która uwzględni wszelkie założenia i oczekiwania przedsiębiorstwa. Z pomocą przychodzi agencja reklamowa, która bez najmniejszego problemu zajmie się reklamą Twojej firmy w sieci.