Nowości z branży marketingu internetowego

Co to jest agencja content marketingowa i czym się zajmuje?

Agencje content marketingowe pozwalają firmom na wprowadzanie tej metody, dostarczając im profesjonalnie przygotowane treści, które są następnie przekazywane odbiorcom, u których wywołują określone działania i reakcje.

Chat GPT - co to jest?

Chat GPT to rodzaj sztucznej inteligencji, która pozwala na generowanie tekstu na podstawie dużych zbiorów danych tekstowych i udzielanie odpowiedzi na pytania w sposób bardziej naturalny niż inne modele. Jest często wykorzystywana w różnych aplikacjach do automatyzacji obsługi klienta i jest cennym narzędziem dla firm, które chcą zwiększyć efektywność swojej pracy.

Analiza słów kluczowych

Pytanie, które zapewne pojawia się na początku analizy, to kto jest realnym konkurentem, a także, na jakie frazy jest widoczny? Często partnerzy, z którymi pracuję, mają świadomość rynku i bardzo precyzyjnie są w stanie wskazać firmy, z którymi chcą konkurować. Zdarza się jednak, że otwierając nowy biznes lub wchodząc w nowy rynek, nie mamy jeszcze w jego obszarze wiedzy eksperckiej i niezbędna jest więc analityka.

Agencja reklamowa. Co to jest? Czym się zajmuję?

Niezależnie od tego, jaka jest specyfika Twojej branży, konkurencyjność oraz jakie usługi świadczysz, to każda firma pragnie wyróżnić się wśród innych oraz przedstawić swoją ofertę w najlepszym świetle. Aby miało to miejsce, niezbędna jest odpowiednia promocja marki, która uwzględni wszelkie założenia i oczekiwania przedsiębiorstwa. Z pomocą przychodzi agencja reklamowa, która bez najmniejszego problemu zajmie się reklamą Twojej firmy w sieci.

Plan marketingowy na 2023 w 4 punktach

Czy masz przygotowany plan marketingowy na kolejny, 2023 rok? Nigdy nie wiadomo, jak jeszcze rynek się zmieni. Wszystko wskazuje na to, że coraz większa uwaga będzie skupiana na internecie. Są dwa wyjścia: dopasować się do rynku i budować w nim swój udział, a drugi pozostawiam w domyśle.

10 zasad SEO copywritingu

Copywriting to z definicji tworzenie dowolnych tekstowych treści reklamowych (i nie tylko) mających zachęcić czytelników do określonych działań czy zmiany przekonań, zaś pod słowem „SEO” kryje się termin Search Engine Optimization, czyli optymalizacja strony internetowej pod działanie wyszukiwarek internetowych, co ma na celu zwiększenie ruchu na stronie.

Sprzedaż w Social Mediach - Czym jest Social Selling?

Portale społecznościowe nie służą jedynie do nawiązania kontaktu z innymi ludźmi, dotarcia do odbiorców i potencjalnych klientów oraz reklamy produktów czy usług. Social Media mają ogromny potencjał również w sprzedaży internetowej. Od pewnego czasu Instagram i Facebook umożliwiają podłączenie swojego sklepu do profilu społecznościowego, co daje wystawienie produktów w zakładce sklep. Zatem jak sprzedawać w mediach społecznościowych?

Teksty SEO - co to jest? Jak je pisać?

Teksty SEO to sztuka pisania wartościowych tekstów na strony internetowe, czyli przyjaznych dla klienta oraz dla wyszukiwarek internetowych. Teksty SEO to podstawowy element każdej strony internetowej, dzięki której wyszukiwarki mogą określić zawartość konkretnej podstrony. Unikalne i odpowiednio zoptymalizowane treści SEO powinny znajdować się na stronach firmowych, jak i sklepach internetowych.

Tworzenie stron internetowych – ile kosztuje strona internetowa?

Prowadzisz swoją firmę i potrzebujesz nowej strony WWW? A może już ją masz i z jakiegoś powodu klienci na nią nie trafiają? Przyczyn może być wiele, natomiast jedną z nich jest przestarzała, słabo pozycjonowana lub niewłaściwie wykonana strona internetowa. W tym artykule dowiesz się, ile kosztuje tworzenie strony internetowej, która ma ogromny wpływ na polepszenie wizerunki firmy oraz jej sprzedaży. Przeczytaj, jaki jest koszt strony internetowej i jak bardzo istotne jest poprawne projektowanie stron internetowych.

Jak działa Facebook Ads?

Zastanawiasz się nad wprowadzeniem płatnych reklam dla swojej firmy na portalu Facebook? Facebook Ads umożliwia takie działania. Jest to narzędzie Facebooka, które zostało stworzone do reklamowania produktów, stron oraz promowania postów. Co to dokładnie jest Facebook Ads i na czym polegają reklamy? Wszystkiego dowiesz się z tego artykułu.

Co to jest reklama w Google Adwords i na czym ona polega?

Zastanawiasz się nad wprowadzeniem do swojej firmy płatnych reklam internetowych? Google Ads to świetny wybór, ponieważ jest systemem reklamowym, który wyświetla linki sponsorowane w wynikach wyszukiwania Google. Co to dokładnie jest Google Ads i na czym polega? Wszystkiego dowiesz się z tego artykułu.

Co to jest ROI?

Kiedy inwestujesz w działania marketingowe musisz na bieżąco oceniać ich opłacalność. W tym celu wykorzystuje się wskaźnik rentowności, czyli ROI. Dzięki niemu można optymalnie wykorzystać dostępny budżet zarówno w przypadku kampanii o mniejszych oraz większych budżetach. Zatem co to tak właściwie jest ROI i jak go obliczyć?