Wykreowanie nowego lidera rynku w ciągu 6 miesięcy współpracy - Agencja Wrocławska
SEO

Wykreowanie nowego lidera rynku w ciągu 6 miesięcy współpracy

Data
2023-10-12
Branża
Wyroby nikotynowe w postaci e-papierosów oraz akcesoriów
Typ projektu
SEO
Czas realizacji
6 miesięcy

Efekty współpracy

+50%

większy ruch organiczny

+719

słów kluczowych w TOP3

+1327

słów kluczowych w TOP10

O kliencie

Sklep internetowy specjalizujący się w sprzedaży e-papierosów i akcesoriów do elektronicznego palenia. Klient posiada szeroki asortyment obejmujący różnorodne modele e-papierosów, bogaty wybór liquidów o różnych smakach i stężeniach nikotyny, a także akcesoria, takie jak baterie, atomizery, czy ładowarki.

Sytuacja wyjściowa

Rozpoczynając z nami współpracę w maju 2023 r. klient zmagał się ze stagnacją w kontekście ruchu organicznego, co skutecznie spowalniało rozwój firmy. Wspólnie stanęliśmy przed wyzwaniem zmierzenia się z topowymi graczami na rynku w walce o czołowe pozycje w wyszukiwarce Google.

Stan aktualny

Obecnie prężnie rozwijamy witrynę zwiększając tym samym ruch organiczny. Po niespełna 6 miesiącach współpracy klient notuje wysokie wzrosty sprzedaży oraz staje się liderem w swoim segmencie rynku.

Problemy i wyzwania

Brak optymalizacji

W momencie rozpoczęcia współpracy strona wymagała szeregu poprawek w kontekście jej struktury oraz podstawowych parametrów technicznych. Dodatkowo stanęliśmy przed wyzwaniem pracy na ograniczonym CMS pod kątem możliwości wprowadzania zmian przy stosunkowo dużej liczbie produktów.

Profil linkowy

Analiza profilu linkowego wykazała brak dywersyfikacji linków zewnętrznych, co powodowało stagnację w kontekście budowy autorytetu domeny. Nasza strategia w tym obszarze była prosta – od samego początku współpracy położyliśmy nacisk na pozyskiwanie jakościowych linków zewnętrznych.

Kluczowe frazy

Słowa kluczowe

W związku z brakiem optymalizacji oraz przemyślanej struktury strony mieliśmy do czynienia z duplikacją słów kluczowych, a co za tym idzie ich kanibalizacją. Nasze prace rozpoczęliśmy od dogłębnej analityki zaindeksowanych słów kluczowych, ale także dokładnie przeanalizowaliśmy potencjał rynkowy w postaci fraz oraz trudności słów kluczowych.

Zrealizowane działania

Każde nasze działanie zostało poprzedzone szczegółową analizą nie tylko parametrów związanych z samą witryną, ale także całego otoczenia projektu. Wykonaliśmy szczegółowy audyt witryny, a także pełną analizę konkurencji. Dało nam to jasny obraz sytuacji i na tej podstawie zbudowaliśmy strategię działania. Stworzyliśmy jasny harmonogram działania, a w trakcie jego realizacji na bieżąco analizowaliśmy efekty i reagowaliśmy na zmiany. Nasz cel był prosty – walka o pozycję lidera rynku.

Zaimplementowane rozwiązania

 • Aktualizacja sitemap
 • Analiza oraz uzupełnienie pliku robots.txt
 • Usunięcie pustych kategorii
 • Poprawa struktury menu
 • Wdrożenie nowej struktury nagłówków, page title, a także metatagów
 • Optymalizacja crawl budget
 • Usunięcie błędów 404
 • Dodanie tagu rel=”nofollow” dla wszystkich linków wychodzących
 • Poprawa prędkości strony
 • Wprowadzenie i optymalizacja linkowania wewnętrznego
 • Usunięcie duplikacji
 • Budowa efektywnego profilu linkowego w oparciu o branżowe i wysokorankingowane adresy url
 • Optymalizacja treści na stronie oraz realizacja content planu
 • Regularna analiza wyników oraz zachowań konkurencji

Efekty współpracy

Nasza półroczna współpraca przerodziła się w stałe wzrosty ruchu organicznego, a co najważniejsze przełożyło się to na znaczne wzrosty przychodu klienta. Skrupulatna realizacja założeń projektowych oraz stała analiza osiąganych rezultatów przełożyła się na sukces projektu. Oczywiście jest to dopiero początek i nie zamierzamy zwalniać tempa. Na dzień dzisiejszy skupiamy się już nie tylko na dalszym rozwoju, ale także utrzymaniem topowych pozycji na konkurencyjnych frazach.

Rezultaty