Na czym polega pozycjonowanie stron w Wielkiej Brytanii? - Agencja Wrocławska

Na czym polega pozycjonowanie stron w Wielkiej Brytanii?

Agata Nycz | 15.06.2021

Jak wiemy w Wielkiej Brytanii jest mnóstwo Polaków. Polskie przedsiębiorstwa coraz częściej wchodzą na międzynarodowe rynki więc potrzebują sposobu, aby wypromować swoje usługi i produkty. Sprawdź, na czym polega pozycjonowanie stron internetowych w UK oraz co powinieneś zastosować, aby Twój biznes został zauważony.

Od czego zacząć pozycjonowanie strony w UK?

pozycjonowania seo w anglii

Konkurencja na brytyjskim rynku jest całkiem spora. Skuteczne pozycjonowanie może pomóc pokonać konkurencję i wybić się nawet w bardzo trudnej branży. Aby zdobyć wysoką pozycję w Wielkiej Brytanii, należy zadbać przede wszystkim o treści w języku angielskim oraz linkbuilding dostosowany do brytyjskich wymagań. Trzeba też dokonać dokładnej analizy konkurencji przed dodaniem jakiejkolwiek treści na stronę.

1. Dostosuj treść publikowaną na Twojej stronie do lokalizacji. Koszty zakupu i dostawy podawaj w funtach, a każdą informację na ich temat udostępniaj i wysyłaj w języku angielskim. Wybierz odpowiednią strefę czasową. Poprawnie zoptymalizowana strona internetowa powinna wyświetlać odpowiednie, lokalne adresy, telefony i inne dane kontaktowe.

2. Zadbaj, aby adres Twojej strony internetowej miał lokalne IP – był hostowany na serwerze lokalnym.

3. Pozycjonowanie stron UK, np. w Londynie to w dużej mierze budowanie bazy linków zewnętrznych. W przypadku pozycjonowania zagranicznego ważne jest, aby pochodziły one również ze stron lokalnych. Jedną najbardziej popularnych technik jest dodawanie wpisów do katalogów stron internetowych. Możemy wykorzystać katalogi seo z Wielkiej Brytanii, ale pamiętaj, są one płatne.

4. W Wielkiej Brytanii połowa użytkowników Internetu wykorzystuje do jego przeglądania urządzenia mobilne. Ważne zatem, aby strona internetowa posiadała wersję mobilną witryny, która będzie prawidłowo funkcjonowała na różnych urządzeniach.

Dostosowanie treści do użytkowników

dostosowanie treści dla użytkowników pod ux

Pozycjonowanie stron w UK różni się od SEO w USA przede wszystkim językowo. Brytyjski i amerykański angielski mają drobne, ale zauważalne dla Brytyjczyków różnice. Jeśli zatem naszym obszarem docelowym jest rynek UK, to tworząc treści na strony, pamiętajmy o różnicach w pisowni niektórych słów. Brytyjczycy podczas robienia zakupów najczęściej wybierają znane im marki. Dlatego też musisz zadbać, aby Twoja strona wzbudzała ich zaufanie. Często też zwracają uwagę na etykę pracy i ekologie – stosując się do tego zyskujesz na plus. Trzeba pamiętać, że nie kierujesz swojej treści tylko do Anglików, ale również do Polaków, którzy mieszkają w Anglii. Nie każdy zna perfekcyjnie angielski więc warto pamiętać, o przygotowaniu treści w dwóch językach. Specjalista, który pomoże Ci wypromować Twój biznes zrobi dokładny research oraz zastosuje wszelkie rady, aby jak najlepiej wpłynąć na osiągnięte wyniki.

Reklama Google Ads w Anglii

adwords anglia

Powyższe działania pozycjonowania można wzmacniać reklamą w Google Ads. Jest to oczywiście płatna reklama, łatwo przy tym rozpoznawalna – są to wpisy na samej górze pierwszej strony Google, z niewielkim dodatkiem w obramowaniu „reklama” lub z boku wyświetlanej listy.

Zalety z korzystania reklamy Google Ads:

  • Kierowanie reklam do wybranych użytkowników
  • Kontrola nad kosztami
  • Pomiar efektów
  • Zarządzanie kampaniami

Jeżeli rynek UK jest strategicznym celem promocji to pozycjonowanie jest rzeczą niezbędną. Jest to bardzo pomocne narzędzie na etapie badania poziomu zainteresowania danym produktem lub usługą wśród konsumentów na terenie Wielkiej Brytanii, jeszcze przed podjęciem decyzji o rozszerzeniu oferty dla klientów z tej części Europy. Wielka Brytania to kraj, w którym podobnie jak w Polsce prawie wszyscy korzystają z Google. Warto więc zainwestować w reklamę Google Ads.

Korzyści z pozycjonowania zagranicznego – UK

seo na rynek uk

Marketing internetowy pozwala zdobyć nieosiągalne niegdyś cele oraz zyskiwać odbiorców niemalże z każdego miejsca na świecie. Zwiększenie widoczności witryny sprawi, że więcej użytkowników Google trafi na jego ofertę podczas wyszukiwania. Rozszerzenie grupy odbiorców ma ogromne znaczenie, gdy zależy nam na rozwoju działalności oraz zwiększeniu sprzedaży, ale nie należy zapominać o pewnej ważnej kwestii. Równie istotne jest przygotowanie atrakcyjnej oferty, która zachęci odwiedzającego witrynę do podjęcia współpracy z firmą. Poprzez działania pozycjonowania dążymy do tego, aby promowana firma zyskała rozgłos w swojej branży oraz zdobywała nowych potencjalnych klientów. Dzięki temu, z czasem będzie mogła podnieść poziom sprzedaży oraz zbudować zaufane grono odbiorców, która będzie regularnie korzystać z jej oferty. Wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania pozwalają dotrzeć firmie również do nowych konsumentów, a co najważniejsze – osób potrzebujących oferowanych rozwiązań, gdyż oni sami wprowadzili zapytanie do wyszukiwarki, w wyniku którego znaleźli daną stronę.

W skrócie, jakie korzyści przynosi pozycjonowanie zagraniczne?

  1. Budowanie siły swojej marki
  2. Wzrost rozpoznawalności
  3. Zwiększenie zysków
  4. Rozwój swojej firmy
  5. Twoje zadowolenie oraz wzrost motywacji do działania!

Dlaczego warto pozycjonować stronę w Anglii?

agencja seo londyn

Pozycjonowanie w Wielkiej Brytanii jest sporym wyzwaniem, wymaga odpowiedniej wiedzy i sporego zaplecza wiedzy. Jednak fachowe usługi pomogą zdobyć wysoką, trwałą pozycję i wybić się na wymagającym, brytyjskim rynku. Anglicy mają założenie, że witryny, które są wyżej w wynikach wyszukiwania są godne zaufania, dlatego to właśnie z nich potencjalni klienci korzystają najczęściej. Budując widoczność w Internecie docierasz do większej liczby potencjalnych klientów, dzięki czemu możesz pomnożyć swoje zyski. Pozycjonowanie to nadal najbardziej opłacalna inwestycja, pozwalająca na uzyskanie długofalowych efektów, w darmowych wynikach wyszukiwania.

99% Brytyjczyków w wieku od 16 do 24 lat jest w świecie online. Nie zapominajmy o seniorach. 71% Brytyjczyków powyżej 65 roku życia chętnie korzysta z Internetu. Najchętniej kupują oni online odzież, artykuły domowe, bilety, filmy, muzykę, książki i prasę oraz artykuły spożywcze i elektronikę. Jeżeli Twoja firma bazuje na tych sektorach to nie czekaj i od razu zaczynaj pozycjonowanie! Im szybciej, tym lepiej, na efekty trzeba poczekać – nic nie przyjdzie samo 🙂

Wybicie się w tak dużej konkurencji, jaką teraz mamy wymaga pracy oraz dużej ilości działań. Warto więc zasięgnąć pomocy u profesjonalistów, którzy pomogą Ci rozwinąć swój biznes.

Czy agencja z Polski może pozycjonować moją firmę w UK?

agencja seo uk

Optymalizując swoją stronę pod kątem SEO w UK, trzeba znaleźć agencję, która podejmie się tego zadania. Pośród specjalistów musi być co najmniej jedna osoba, która zna angielski w stopniu komunikatywnym. Oferowane usługi przez agencje SEO w UK, np. w Londynie są zazwyczaj o wiele droższe, niż w Polsce. Co więcej, jeżeli jesteś jeszcze raczkujący w języku angielskim to dobrze porozumiewać się bez problemu po polsku, aby omówić wszelkie kwestie podejmowanych zadań. Pamiętaj, że w koszty musisz doliczyć wykupienie właściwej domeny.

Po przeczytaniu tego artykułu wiesz, że Brytyjski rynek jest wymagający, ale nie do przebicia. Do osiągnięcia satysfakcjonujących wyników potrzebujesz osoby, która bez problemu pomoże osiągnąć Ci wyznaczone przez Ciebie cele. Skontaktuj się z nami i zyskaj rozgłos w swojej branży!

Agata Nycz
Copywriter

Aktualności

Co to jest agencja content marketingowa i czym się zajmuje?

Agencje content marketingowe pozwalają firmom na wprowadzanie tej metody, dostarczając im profesjonalnie przygotowane treści, które są następnie przekazywane odbiorcom, u których wywołują określone działania i reakcje.

Chat GPT - co to jest?

Chat GPT to rodzaj sztucznej inteligencji, która pozwala na generowanie tekstu na podstawie dużych zbiorów danych tekstowych i udzielanie odpowiedzi na pytania w sposób bardziej naturalny niż inne modele. Jest często wykorzystywana w różnych aplikacjach do automatyzacji obsługi klienta i jest cennym narzędziem dla firm, które chcą zwiększyć efektywność swojej pracy.

Analiza słów kluczowych

Pytanie, które zapewne pojawia się na początku analizy, to kto jest realnym konkurentem, a także, na jakie frazy jest widoczny? Często partnerzy, z którymi pracuję, mają świadomość rynku i bardzo precyzyjnie są w stanie wskazać firmy, z którymi chcą konkurować. Zdarza się jednak, że otwierając nowy biznes lub wchodząc w nowy rynek, nie mamy jeszcze w jego obszarze wiedzy eksperckiej i niezbędna jest więc analityka.

Agencja reklamowa. Co to jest? Czym się zajmuję?

Niezależnie od tego, jaka jest specyfika Twojej branży, konkurencyjność oraz jakie usługi świadczysz, to każda firma pragnie wyróżnić się wśród innych oraz przedstawić swoją ofertę w najlepszym świetle. Aby miało to miejsce, niezbędna jest odpowiednia promocja marki, która uwzględni wszelkie założenia i oczekiwania przedsiębiorstwa. Z pomocą przychodzi agencja reklamowa, która bez najmniejszego problemu zajmie się reklamą Twojej firmy w sieci.