Jak pozycjonować stronę internetową z branży budowlanej?

W dzisiejszych czasach wszyscy walczą o jak najlepszą reklamę w Internecie. Tak też się dzieje z branżą budowlaną – coraz częściej możemy zobaczyć promowane usługi z tej kategorii. Większość firm nie działa już tylko z polecenia tylko szuka nowych, potencjalnych klientów za pośrednictwem Internetu. W tym artykule pokaże Ci, na czym polega strategia SEO dla tego segmentu.

Agata Nycz | 22.04.2021

W dzisiejszych czasach wszyscy walczą o jak najlepszą reklamę w Internecie. Tak też się dzieje z branżą budowlaną – coraz częściej możemy zobaczyć promowane usługi z tej kategorii. Większość firm nie działa już tylko z polecenia, tylko szuka nowych, potencjalnych klientów za pośrednictwem Internetu. W tym artykule pokaże Ci, na czym polega strategia SEO dla branży budowlanej.

Efekty pozycjonowania strony Internetowej z branży budowlanej – rzeczywiste wyniki.

Pozycjonowanie firmy budowlanej warto rozpocząć od przeprowadzenia dogłębnej analizy witryny, jak i konkurencji. Zanim zaczniemy wdrażanie jakichkolwiek zmian, musimy przeprowadzić dokładny audyt. Na podstawie wysuniętych wniosków, możliwe będzie ustalenie właściwej strategii oraz planu działania. Wtedy również możliwe będzie poprawienie ewentualnych problemów i udoskonalenie linkowania zewnętrznego, jak i wewnętrznego. Trzeba pamiętać także o rynku, na jaki kierowane są usługi (pozycjonujemy lokalnie czy globalnie).

efekty pozycjonowania firmy budowlanej

Powyższy wykres dotyczy jednej z najlepszych firm budowlanych w Polsce. Jak widać od początku podjęcia działań na dzień dzisiejszy firma ta posiada fenomenalny wynik od pozycji startowej strony.

wyniki senuto

Jednym z głównych celów działań na stronie klienta najczęściej jest zwiększenie widoczności fraz kluczowych. Powyżej możemy zobaczyć, że liczba fraz w TOP 3 wzrosła o 3,85% a TOP 10 o 4,4%.

Tak więc efekty są zależne od dobrego audytu oraz ustaleniem priorytetów. Trzeba pamiętać, że pozycjonowanie wymaga czasu więc nie można od razu spodziewać się kokosów. Wszystkie prowadzone działania można cały czas monitorować – jedyne co pozostaje to dalej świadczyć profesjonalne usługi i czekać na fenomenalne efekty J

Czy reklama firmy budowlanej online ma sens?

Każdy z nas kojarzył do niedawna firmę budowlaną tylko z polecenia, banerów, tablic ogłoszeń czy reklam na bilbordach. W dzisiejszych czasach taki sposób reklamy to historia. Większą rzeszę klientów z pewnością znajdą Państwo w Internecie niżeli na słupie z ogłoszeniami.

Coraz większa ilość firm przenosi swoje działania do Internetu – nie ma znaczenia, czy Państwa biznes jest duży, czy mały. W XXI wieku firmy muszą reklamować się w sieci, aby przetrwać, zdobywać nowe kontrakty pochodzące także od tych klientów, którzy pierwsze swoje myśli dotyczące usług – w tym przypadku budowlanych wpisują w wyszukiwarkę Google. Istnieje kilka sposobów, w jaki mogą Państwo zareklamować swoje usługi.

Jakie są sposoby zareklamowania firmy budowlanej w Internecie?

1. Jednym z najbardziej popularnych sposobów jest strona internetowa – ten temat omówimy później.

2. Bannery i linki sponsorowane. Ta forma reklamy powinna być zastosowana tylko na tematycznych i często odwiedzanych stronach. Banner na forum budowlanym, link sponsorowany w widocznym miejscu – to właśnie to zwiększa widoczność strony firmowej w sieci oraz być może przyczyni się do zainteresowania większej ilości potencjalnych klientów.

3. Bazy firm budowlanych. Dodawanie własnej strony do tematycznych baz budowlanych to kolejna możliwość na marketing Internetowy. Bardzo często bazy tego typu pozwalają na znacznie więcej niż tylko wpis. Na dobrym portalu można stworzyć również własną mini stronę reklamową. Portale tego typu często oferują publikacje premium + nakierowanie ruchu na wizytówkę, dzięki czemu klient ma szansę pozyskać realne zapytania.

4. Załóż stronę swojej firmy na portalach społecznościowych typu Instagram czy Facebook. Poproś swoich znajomych o udostępnienie Twojego profilu, swoich klientów o pozostawienie swojej opinii – to także zwiększa możliwości na znalezienie nowych klientów.

O tym, jak prowadzić firmowego instagrama pisaliśmy tutaj

Wizytówka firmy – strona Internetowa

Sama strona internetowa traktowana jest jako wizytówka. Warto więc zadbać o jak najlepszy jej wygląd. Powinna być ciągle aktualizowana galeria prac oraz opinie od zadowolonych klientów. Szczegółowe opisy zawierające słowa kluczowe będą dobrze odbierane zarówno przez roboty Google, jak i samych użytkowników. Klienci bardzo lubią oferty, w których jasno przedstawia się zasady współpracy, ceny, czy także terminy wykonywanych prac. Warto umieszczać swoją stronę i wykonywać linkowanie w różnych serwisach tematycznych, związanych oczywiście z branżą budowlaną.

katalog hoga

Oryginalne opisy to klucz do sukcesu, jeśli chodzi o pozycjonowanie strony w każdej branży. Niestety często spotyka się z kopiowaniem treści ze stron. Trzeba więc dodawać jak najwięcej unikatowych treści na stronę. Dotyczy to zarówno strony głównej, kategorii, jak i samych produktów. Rzetelne treści nie tylko zwracają uwagę, ale przede wszystkim uczą.

prowadzenie firmowego bloga przykład

Pozycjonowanie lokalne – na czym polega i jak to robić?

Pozycjonowanie lokalne ma duże znaczenie w przypadku firm, które swoje usługi świadczą na niewielkim, ograniczonym obszarze – w większości działają tak firmy budowlane i remontowe. Z czego to wynika? Na przykład z tego, że klienci najczęściej chcą kupić materiały budowlane jak najbliżej miejsca wykonywanych prac po to, by ograniczyć drogi i często trudny transport.

Największą zaletą pozycjonowania lokalnego jest fakt, że sklepy, jak i firmy świadczące usługi budowlane, czy remontowe nie muszą konkurować z wielkimi molochami typu Castorama. Posiadanie profilu Google Moja Firma ma w tym wypadku bardzo duże znaczenie. Usługa ta pozwala na zamieszczenie adresu firmy w Mapach Google wraz z opisem jej działalności. Ponadto użytkownicy mogą w szybki sposób sprawdzić np. godziny otwarcia, wyznaczyć trasę czy znaleźć podstawowe informacje na temat danego sklepu.

Lokalne SEO wiążę się także z pewnymi działaniami, które warto zawrzeć na stronie. Optymalizacja on-site powinna uwzględniać frazy kluczowe zawierające nazwę konkretnego regionu, miasta. Warto pamiętać także o lokalnym profilu linków. Dobre jest umieszczenie adresu strony np. na miejscowych portalach. Przedsiębiorstwa budowlane, które działają w małych miejscowościach, powinny w swoim adresie zamieścić wzmiankę o większym mieście, które znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie.

Podsumowując – reklama Internetowa firmy budowlanej to obecnie must have, aby dotrzeć do większego grona klientów. Banery czy reklamy na słupach dawno poszły w niepamięć. Firmy budowlane jak najbardziej powinny wykorzystywać tę możliwość. Warto więc podjąć współprace z dobrą agencją marketingową, ustalić strategię, priorytety oraz zacząć działać już od razu.

Agata Nycz
Copywriter

Aktualności

Co to jest agencja content marketingowa i czym się zajmuje?

Agencje content marketingowe pozwalają firmom na wprowadzanie tej metody, dostarczając im profesjonalnie przygotowane treści, które są następnie przekazywane odbiorcom, u których wywołują określone działania i reakcje.

Chat GPT - co to jest?

Chat GPT to rodzaj sztucznej inteligencji, która pozwala na generowanie tekstu na podstawie dużych zbiorów danych tekstowych i udzielanie odpowiedzi na pytania w sposób bardziej naturalny niż inne modele. Jest często wykorzystywana w różnych aplikacjach do automatyzacji obsługi klienta i jest cennym narzędziem dla firm, które chcą zwiększyć efektywność swojej pracy.

Analiza słów kluczowych

Pytanie, które zapewne pojawia się na początku analizy, to kto jest realnym konkurentem, a także, na jakie frazy jest widoczny? Często partnerzy, z którymi pracuję, mają świadomość rynku i bardzo precyzyjnie są w stanie wskazać firmy, z którymi chcą konkurować. Zdarza się jednak, że otwierając nowy biznes lub wchodząc w nowy rynek, nie mamy jeszcze w jego obszarze wiedzy eksperckiej i niezbędna jest więc analityka.

Agencja reklamowa. Co to jest? Czym się zajmuję?

Niezależnie od tego, jaka jest specyfika Twojej branży, konkurencyjność oraz jakie usługi świadczysz, to każda firma pragnie wyróżnić się wśród innych oraz przedstawić swoją ofertę w najlepszym świetle. Aby miało to miejsce, niezbędna jest odpowiednia promocja marki, która uwzględni wszelkie założenia i oczekiwania przedsiębiorstwa. Z pomocą przychodzi agencja reklamowa, która bez najmniejszego problemu zajmie się reklamą Twojej firmy w sieci.